KAAP Unlocked

Op zaterdag 4 en zondag 5 oktober luiden we het nieuwe seizoen in met KAAP Unlocked, een tweedaags programma vol verrassende ontmoetingen tussen muziek, woord, beeld en beweging - in onze Groenplaats in Brugge.


Op zaterdag presenteren we interventies in duoformule: kruisbestuivingen tussen muziek, woord, beeld en beweging. Sarah Vandeursen gidst je door het programma.


Na een dag vol artistieke ontmoetingen, openen we op zondag opnieuw de deuren voor Inmate Sessions, een bijzonder project dat ontstaan is op het snijvlak van kunst en kwetsbaarheid.


ZAT 19:30 Rasa - Nicolas Mortelmans & Bhumika Parekh


Een adembenemende dialoog tussen sitar en dans. Geïnspireerd door het Indiase concept Rasa - de ongrijpbare esthetische essentie die diepe emoties oproept - verweven Nicolas Mortelmans en Bhumika Parekh muziek en beweging tot een visuele en muzikale verkenning van universele energie. Rasa overstijgt culturele grenzen en nodigt uit tot verstilling en verbondenheid.


ZAT 20:00 Zinay! - Peter Verhelst & Mattias De Craene


In 2017 ontmoetten Mattias De Craene en Peter Verhelst elkaar tijdens een (godbetert) poëzieavond en begonnen daar een gesprek dat nu nog altijd verdergaat: over filmische muziek, over woorden die een onderdeel worden van muziek, over muziek en woorden die samen een ruimte vormen.
Is Zinay! een film zonder beelden? Poëzie zonder boek maar met muziek? Is het wel muziek? Een performance? Een manier om angsten te bezweren? Een oefening om woorden en klanken in en uit te ademen? Een ritueel?
Zinay! zou dat alles tegelijk moeten zijn.


ZAT 21:30 The Loom of Longing - Nele De Gussem & Victor Verhelst


The Loom of Longing is het project van componiste en zangeres Nele De Gussem (Uma Chine). Met mystieke pop, psychedelische lagen en pulserende elektronica weeft ze een klankwereld vol zinnelijke zang en emotionele gelaagdheid. Geïnspireerd door een persoonlijke zoektocht naar verlangen, intuïtie en overgave, raakt het concert aan thema’s als introspectie en moed. Begeleid door beelden van visual artist Victor Verhelst - en ondersteund door de scenografie van Spacemakers - ontvouwen de beelden zich in realtime tot een "Trippy Vegas" van kleur, mythische figuren en verschuivende landschappen. Geen klassiek concert, maar een meeslepende totaalervaring voor al je zintuigen.


ZON 11:30 Inmate Sessions


Het voorbije jaar organiseerden kleinVerhaal en kunstenaarscollectief Lucinda Ra een reeks artistieke ateliers in de mannenafdeling van de gevangenis van Brugge. Muzikanten Giovanni Barcella en Jeroen Van Herzeele en animator Mario Debaene begeleidden er gedetineerden in een vrije, experimentele werkruimte, waar beeld en klank ontstonden zonder vastgelegde structuur.


Het resultaat: rauwe soundscapes, pulserende percussie, elektronische texturen en beklijvende animaties uit wegwerpmateriaal.


Na een live concert van Giovanni en Jeroen, waarin ook samples uit de workshops verwerkt zijn, tonen we werk uit het animatieatelier, gevolgd door een gesprek over artistiek werken binnen een gevangeniscontext.


Een productie van kleinVerhaal, Lucinda Ra, Penitentiair Complex Brugge, De Rode Antraciet en CAW Justitieel Welzijnswerk.



PROGRAMMA ZATERDAG 4 OKTOBER


19:00 deuren


19:30 Rasa - Nicolas Mortelmans & Bhumika Parekh


20:00 Zinay! - Peter Verhelst & Mattias De Craene


21:30 The Loom of Longing - Nele De Gussem & Victor Verhelst


22:30 DJ set Sanne Casier


PROGRAMMA ZONDAG 5 OKTOBER


11:00 deuren en apero


11:30 Inmate Sessions


KAAP Unlocked
Datum:
04 okt. 2025
Startuur:
19:30
Einduur:
23:59
Organisator:
KAAP Brugge
Locatie:
KAAP | De Groenplaats
Groenestraat 19b, Brugge