Kunst wordt toegankelijk en begrijpelijk gemaakt
De serie Kunstprentenboeken is een unieke samenwerking tussen Uitgeverij Leopold en het Kunstmuseum Den Haag (voorheen Gemeentemuseum). De boeken zijn ontworpen om kinderen op een toegankelijke manier te laten kennismaken met kunstgeschiedenis en diverse kunststijlen.
In dit boekje slaagt Daan Remmerts de Vries erin om het expressionisme op een eenvoudige manier over te brengen naar kinderen. Hij doet dit aan de hand van een prettige samenhang tussen tekst en illustraties. De auteur maakt kunst op die manier heel toegankelijk en begrijpelijk.
Hij staat ook stil bij de manier waarop de kunst van Kandinsky aanvankelijk werd onthaald. Dit geeft een mooi perspectief op de wisselwerking tussen ‘wat hoort’ en ‘wat je voelt’. Bovendien nodigt het ook uit om creatief aan de slag te gaan met het kind met wie je het boekje leest.
Wat een fijne reeks om te ontdekken. Via de challenge met code PVWAU in de Hebban App ontdek je de volledige reeks Kunstprentenboeken.
Synopsis
Meneer Kandinsky is een schilder. Op een dag ontsnapt er uit een schilderij waar hij mee bezig is een huppelend blauw paardje. Eerst brengt het paardje hem in de war. Maar stilaan geeft hij zich over aan nieuwe gedachten en ideeën en voelt hij zich vrijer in zijn schilderkunst. Terwijl de buitenwereld dit niet altijd in dank aanvaardt. Over de Russische schilder Kandinsky en zijn werk, en hoe zijn ideeën ontstonden en vorm kregen.